web analytics

Belarus Eğitim İçin Vize İşlemleri ve Kayıt İşlemleri

Belarus Vize İşlemleri

Belarus Eğitim İçin Vize İşlemleri

Belarus Eğitim için vize işlemleri Türkiye ile Belarus arasındaki seyahatlerde vize uygulaması 2 Haziran 2014 tarihinde 9 sene önce kaldırılmıştır.

Belarus’a seyahat etmek isteyenler umuma mahsus yani bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içindir. Yani Belarus’a giriş yaptıktan sonra 30 (otuz) günü geçmemek kaydıyla vizeden muaflardır. Ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren bir yıl içerisinde Türk vatandaşlarının Belarus’taki toplam ikamet süresi 90 (doksan) günü aşmamalıdır.

Belarus'ta Vize işlemleri

Eğitim, çalışma, araştırma ya da aile birleşim amacıyla Belarus’ta 30 günden fazla kalmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Belarus Cumhuriyeti Başkonsoloslu’na vize işlemleri için önceden başvurmaları gerekmektedir. Vize işlemleri seyahat amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacına en uygun vize alınmalıdır. Yanlış yapılan işlem sonucunda Belarus vizesi için yapılan başvuru red edilmektedir. Belarus’ta eğitim alan öğrencilerimiz, diledikleri taktirde vize sürelerini uzatabilir ve böylece eğitimlerine aksama yasamadan devam edebilirler. Yalnız Belarus’a vize işlemlerinin eksiksiz ve doğru şekilde yapılması vize alma süresini kısaltacaktır.

Belarus’ta hava limanına ulaşan öğrenciler Migration Cardları doldurmaları gerekmektedir. Ülkede 10 iş gününden fazla kalınacak ise adres kaydı yaptırmaları zorunludur. Çünkü, giriş tarihinden itibaren 10 (on) gün içerisinde yapılası gerekmektedir. İkamet edilecek yerde hizmet veren yabancılar şubesine giderek Registrasyon yani ikamet izni alınmalıdır. Ayrıca otelde konaklayacak öğrencilerimiz için bu işlemler otel idaresi tarafından yapılması gerekmektedir. Yalnız yapılıp yapılmadığının kontrolünü yapmak gerekir. Çünkü ikamet iznine önem vermemesi ülke çıkışında başınıza büyük zorluklar açabilmektedir.

Belarus’ta Eğitim Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Eğitim vizesi için eğitim almak istediğiniz okula dilekçe yazmanız gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz üniversitede hangi bölümde ne kadar eğitim alacağınız ile ilgili bütün bilgiler verilmelidir.  Vermiş olduğunuz bu bilgiler doğrultusunda okul kabul edildiği takdirde bir davet dilekçesi gönderilmektedir.  Böylece okul tarafında gönderilen bu davet dilekçesi ile birlikte, öğrenci belgesi, fotoğraf ve diğer bütün belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.  Belarus Konsolosluğuna iletilir. Pasaportun en az 6 (altı) ay ya da 1 (bir) yıl geçerlilik süresi olması gerekir.

Vize başvurusu için;

1 tane vesikalık resim (fotoğraf),

 Seyahat sağlık sigortası,

Vize anket formu,

Kişinin adına düzenlenen 2000 Dolar mevduat içeren banka hesabının dokümanı hazırlanması gerekir.

Belarus Eğitim merkezi yılların verdiği tecrübelere dayanarak tüm vize işlemlerinde öğrencilerimize yardımcı olmaktadır.

Bularus Eğitim İçin Vize İşlemleri için dilerseniz 0 532 390 57 38 nolu telefonu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?