web analytics

Belarus Eğitim

Belarus Eğitim – Her Şey Dahil Programlarımız ile Belarus’da Eğitim Alarak İyi Bir İş ,İyi Bir Kariyer Seni Bekliyor Olacak

Belarus Eğitim ile İyi bir iş , iyi bir kariyer , iyi gelecek seni bekliyor. Belarus Eğitim Programı içeriği Türkiye’deki eğitim sisteminden farklıdır. Lisans, yüksek lisans ve doktora gibi yüksek eğitim kurumlarında farklı hizmet anlayışı sunulmaktadır. Birçok ülkeye onaylı eğitim sunmaktadır. Bu eğitimler ise profesyonel, yenilikçi ve uluslararası geçerliliği olan eğitimlerdir. Belarus yüksek eğitim kurumunda eğitim alan öğrenciler, çok çeşitli dallarda uzmanlaşmak ve bilimsel araştırmalar yapmak içim mükemmel fırsatlar elde etmektedirler.Günümüzde Belarus Cumhuriyetin’de 42’si devlete ait, 9’u ise özel olmak üzere toplamda 51 yükseköğretim kurumu Belarus’ta eğitim vermektedir. Yüksek lisansa sahip personel eğitimi, 384 Uzmanlıkta 15 eğitim dalında gerçekleşmektedir. Ayrıca atom enerjisi, bilgi ve iletişim teknolojileri, uzay araştırmaları, robotik ve diğer alanların geliştirilmesiyle yeni uzmanlıklar ortaya çıkmaktadır. Belarus’ta verilen eğitimler modern teknik ve teknolojiler kullanılarak gerçekleşir.Lise eğitimleri ise 215 kamuya ait, 12 özel kurum ait toplamda 227 kurum bulunmaktadır.Minsk başta olmak üzere Belarus eğitim alanında yeni fikirler sunan, kaliteli eğitimler veren Dünya çapında bir numara olmayı hedefleyen bir ülkedir. Belarus eğitimi tüm Dünya’da çok değerlidir. Belarus Üniversitesi mezunları, Uluslararası şirketlerde, işletmeler ve devlet kurumlarında çalışırlar. Araştırmalarına devam ederler.

Belarus Eğitim ile Minsk’te Üniversite Okumanın Avantajları 

Belarus Avrupa standartlarına uygun eğitimler verir.Teknolojiyi yakından takip ederek sürekli güncellenir.Birçok ülkede diploma geçerliliği vardır.Yeni bir dil öğrenerek kariyeriniz için önemli bir adım atmış olursunuz.İş bulma imkânı geniştir.Akademi kariyeriniz için büyük bir avantajdır.

Belarus’da Eğitim Almak İçin Hazırlanması Gerekli Evraklar

Ön kayıt için Pasaport fotokopisi6 adet vesikalık resimDiploma ya da öğrenim durumunu gösteren bir belgeİkametgah belgesiAdli sicil kayıt beldesiSağlık raporuHiv testiBelarus’ta eğitim almak için Öğrenci vizesi almak şarttır. Vizesiz eğitimlere katılmak ya eğitim almak mümkün değildir. Ülkeye vizesiz giriş yapıldıktan sonra eğitim vizesine dönüştürülemez. Bundan dolayı belarus’a gelmeden önce amaca uygun vize alınması gerekmektedir.

Belarus Eğitim –  Minsk Devlet Dil Üniversitesi Ücretleri

Belarus Eğitim ücretleri dolar bazında alınmaktadır.1 aylık eğitim 1300 dolar 2 aylık eğitim 1700 dolar 3 aylık eğitim 2.100 dolar 4 aylık eğitim 2.690 dolar 5 aylık eğitim 2.950 dolar 6 aylık eğitim 3.250 dolar

Belarus Eğitim – Belarus’ta Üniversite Okumak İçin Rusça Dili Yeterli Değil ise Ne Yapmalıyım?

Günlük hayatımızda ve iş kariyerimizde Rusça dilini bilmek ve kurallara uygun konuşmak son önemlidir. Bunun için Rusça dilini yerinde öğrenmek en doğru karar olacaktır. Rusçayı seri ve doğru olarak öğrenmek isterseniz Minsk’te Rusça dil eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca Türkiye de üniversite sınavına girmeden Belarus  üniversite okuyabilirsiniz. Rusça dilini yeteri kadar bilmiyor iseniz üniversitelerin hazırlık sınıflarında okuyarak Rusça eğitimi alabilirsiniz. Rusça hazırlık sınıfı sonunda Rusça dil sınavında başarılı olduğunuz zaman Belarus devlet üniversitelerinde üniversite eğitimi alabilirsiniz. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle farklı kültürleri tanıyabilir ve arkadaşlıklar kurabilirsiniz.Minsk’te Rusça dil eğitimleri en az 1 aylık olarak verilmektedir. Talebinize göre ise 12 aya kadar uzatılabilmektedir. Rusça dil kursları akademik eğitim süresini kapsamaktadır. Yaz kursları ise 1 – 3 aylık arasında yaz döneminde yapılmaktadır. Haftanın 4 günü 5 saatlik olmak üzere haftada 20 saat toplamda 80 saat olarak verilmektedir. Belarus’taki anlaşmalı üniversitelere göre 96 saate kadar da değişiklik göstermektedir. Sınıflar ise en fazla 12 kişiliktir.

Belarus Eğitim Sistemi

Belarus’ta ebeveynler için eğitim yaşı olarak en ideal yaş 6 yaştır. Temel eğitim müfredatını 15 yaşına kadar takip etmelidirler. Lise eğitimleri ise aşağı yukarı 18 yaşında biter.Temel eğitimi başarı ile bitiren öğrenciler lise eğitimlerini tamamlamak, profesyonel bir sertifika için kolej ya da teknik kurumlara gidebilmektedirler. Lise ya da mesleki sertifikayı başarı ile tamamlayan öğrenciler eğitimlerini üniversitede devam etmek için başvuruda bulunlar.Belarus‘ta üniversite eğitimleri Türkiye’de olduğu gibi genellikle 4 yıl sürmektedir. Eczacılık ve diş hekimliği 5 yıl sürmektedir. Tıp eğitimi ise 6 yıl sürer. Yalnız bu Belarus eğitim sürelerine hazırlık eğitimi süresi dahil değildir.Belarus’ta üniversite okumak için Türkiye’de üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Türkiye’deki almış olduğunuz lise diploması ile başvurmanız yeterli olacaktır. Belarus’ta üniversite eğitimleri İngilizce ve Rusça olarak verilmektedir. Ağırlıklı olarak Rusça eğitimler tercih edilmektedir.

Belarus’a Nasıl Gidilir?

Belarus’un Başkenti Minsk’e İstanbul’dan direk,  Ankara, Antalya, İzmir’den ise aktarmalı olarak uçuşlar günlük olarak yapılmaktadır. Türk hava yolları ve Belavia Havayolları hizmet vermektedir. İstanbul’dan havayolu ile Başkent Minsk yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürmektedir.Belarus Eğitim, Minsk’e gitmek için karayollarını tercih ederseniz İstanbul Minsk arası yaklaşık 1820 kilometre mesafededir. Yaklaşık olarak 27 saat sürmektedir.Bizim amacımız hızla gelişen Rus ekonomisinin ülkemize olan yansımasında Rusça dilini öğreterek iletişim sorununu ortadan kaldırmak isteyenlere kaliteli eğitim vermektir.Belarus eğitim ile kaliteli bir üniversite eğitim almak için danışmanlarınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?