web analytics

Belarus Rusça Dil Okulları ve Devlet Yurtları 

Belarus Rusça Dil Okulları

Belarus Rusça Dil Okulları

Belarus rusça dil okulları, yoğunlukla Minsk’te bulunurlar. Bu okulların başında Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesi gelir. 1948 yılında Pedagoji Enstitüsü Yabancı Diller Fakültesi adıyla Minsk’te kurulmuştur. Halk arasında ise “İnyaz” olarak bilinir. 1993 yılında ise günümüzde ismini Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesi adını almıştır. 2 binadan oluşmaktadır. Merkezi bir konumda yer alır. Üniversitenin 7 fakültesi, 40 kürsüsü bulunmaktadır.  Belarus Cumhuriyetine kurulduğu günden bu yana çok sayıda tercüman ve öğretmen kadrosu kazandırmış üniversitedir.  Dil bilimleri alanında uzmanlaşan Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesi tüm Dünya’ya adını duyurmuştur. Türkiye’deki öğrenciler tarafından da çok tercih edilen dil okullarından birisidir.

Belarus Rusça Dil Okulları
Belarus Rusça Dil Okulları Fiyatları

Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesine metro, otobüs ve tramvay kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesinden mezun olan öğrenciler Dışişleri Bakanlığında, uluslararası bölümlerde, yabancı elçiliklerde ve benzeri kurumlarda çalışma imkânı kazanmış olurlar. Ülkemizde aynı bölümden mezun olan rakiplerine göre yabancı dil bilmesinden dolayı daha üst basamakta yer alır. Böylece üst basamakta iş bulma şansını yakalar.

Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesinin 2 tane yurdu bulunmaktadır. Birisi yeni olan yurdu, birisi ise eski olan yurdudur. İkisi de faaliyet göstermektedir.

Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesinin Yurdu

Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesine yurt ortalama 15 dakika mesafede yer almaktadır. Yurtlar blok sistemlidir. Her blokta ise 2 odanın kullandığı tuvalet ve banyolar vardır. Koridorun sonlarında ise mutfaklar bulunur. Her katta etüt salonları mevcuttur. Fitniss salonları ve toplantı salonları bulunur. Öğrenciler için yurdun girişinde ise küçük kafeler bulunur. Ayrıca internet hizmeti de bulunur.

Minsk Neden Tercih Edilmeli?

Belarus’un başkenti Minsk’tir. Dolayısıyla Belarus’un nüfüs yoğunluğunun en kalabalık şehridir. Minsk 2 milyondan fazla nüfusa sahiptir. Doğal güzellikleri, tarihi geçmişi, temizliği ile dikkat çeker. Güvenlik önlemlerinin sıkı olması ve ırkçılığın olmamasından sosyal yaşan kalitelidir. Çok farklı ülkelerden çok sayıda turist ağırlamaktadır.

Eğitim konusunda ise Belarus’un en büyük üniversite okullarının 2 tanesi Minsk’te yer almaktadır. Ayrıca müzeler, tiyatrolar, sirkler, spor müsabakaları, müzik konserler, fuarlar genellikle Minsk’te bulmaktadır. Ayrıca gece yaşantıları da Minsk’te renkli geçmektedir. Üniversite dil okulları için mükemmel bir yerdir.

Belarus Eğitim firması aracılığı ile Belarus Rusça Dil Okullarında eğitim almak ve geleceğinize yön vermek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz gerekir. Dil okullarına en az eğitimin başlama tarihinden bir ay öncesi kayıt yapılması gerekmektedir. Danışmanlarımızdan detaylı bilgi alınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?