web analytics

Belarus Rusça Kursları

Belarus’da Eğitim

Belarus Rusça Kursları ve Eğitim

Belarus Rusça kursları, başkent Minsk’te Rusçayı yerinde profesyonel eğitmenler eşliğinde öğrenmek artık çok kolay. Rusça dili gerek günlük hayatta gerek iş hayatında en çok tercih edilen diller arasında yer almaktadır. Uluslararası firmalar ile çalışan işyerlerinde personel alınlarında Rusça dili öne çıkan diller arasında yer almaktadır. Ülkemizde iyi bir işte çalışmak için en az iki dil bilmek şart haline gelmiştir. Belarus eğitim firması ile rusça kurslarına katılarak zorunlu değil eğlenceye dönüştürebilirsiniz. Böylece Rusça kurslarına katılarak Belarus Minsk’te öğrendiğiniz. Rusça dili ile kariyerinize kariyer katabilirsiniz.  

Yeni bir dili öğrenmek için en doğru yol o dili ülkesinde öğrenmektir. Belarus’ta Halkın Rusça konuşması ile Rusça dilini daha kolay adapte olabilirsiniz. Ayrıca ülkede Rusça dili eğitimi alırken aynı zamanda Belarus’un eşsiz güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Ayrıca geçmiş tarihi ile ön plana çıkan Belarus’un tarihi yerlerini gezebilirsiniz. Kalabalık bir ülke olmamasından dolayı sakin bir şehirdir Minsk. Huzurla kafa dinleyeceğiniz, keyifli vakit geçirmek isteyenlerin yeridir. Şehrin mekanları genellikle saat 11’de kapanır. Bazı kafe ve büfeler ise 24 saat hizmet vermektedir.

Belarus Türkiye arasında 2014 yılında vize sorunu ortadan kalmış olmaktadır. Ülkeye vizesiz giriş çıkış 30 günü geçmemek kaydıyla kalmıştır. Yalnız eğitim amaçlı giden öğrencilerin vize alma zorunluluğu vardır.

Belarus Türkçe de Beyaz Rusya olarak anılmaktadır. Beyaz Rusya’nın nüfusu son güncellemelere göre 9 milyon 505 bindir. 207 bin 600 kilometrelik alan üzerine kurulmuştur. Ülkenin deniz ile bağlantısı yoktur. Çok sayıda nehir ve göl bulunmaktadır.

Neden Belarus Rusça Kursları?

Neden Belarus Rusça Kursları? sorusuna cevaben Avrupa ülkelerine göre Belarus’ta ekonomik olması

Kaliteli üniversitelere sahip olması

Yabancı öğrencilere resmi kurumlar tarafından kolaylığın sağlanması

Sağlık ve spor olanaklarının iyi olması

Güvenlik önlemlerinin sıkı olması

Sosyal yaşamın huzurlu ve sakin olması

Irkçılığın ve ülke ayrımcılığının olmaması

Ulaşım ve konaklamanın ucuz olması

Üniversite sınavına girmeden dilediği üniversitede ve bölümde okuyabilmesi.

Belarus Rusça Kursları ve Belarus’ta Yurtlar ve Barınma İmkanı

Belarus üniversitelerinin kendine ait yurtları bulunmaktadır. Bu üniversite yurtlarını bazıları okulun yanında iken bazıları ise 20-40 dakikalık mesafede bulunurlar. Üniversite yurtlarında iki farklı sistem vardır. Bunlar koridor ve blok olaraktır. 

Koridor sistemi; tuvalet ve banyoları koridorun sonunda bulunur.  Ortak kullanım alanıdır.

Blok sistemi; tuvalet ve banyolar 2 ya da 3 oda tarafından ortak kullanırlar.

Blok ve koridor sisteminde de tüm koridorlarda ise öğrenci kullanımı için mutfaklar yer alır. İsteyen her öğrenci burada kendi yemeğini yapma hakkına sahiptir.

Yalnız bazı yurtlarda çamaşırhane varken bazılarında bulunmamaktadır. Çamaşırhanesi bulunan yurtlarda öğrenciler küçük ücretler ödeyerek çamaşırhaneyi kullanabilirler. Çamaşırhanesi bulunmayan yurtlarda kalan öğrencilerse şehir merkezinde bulunan çamaşırhaneleri kullanabilmektedirler.

Belarus’ta öğrenciler 2-3 kişilik odalarda kalırlar. Odaların genel bakım ve temizlikler öğrenciler tarafından yapılır. Yurt giriş çıkışları 23:00-06:00 arası yasaktır. Yurt giriş çıkışları ise görevliler tarafından kontrol edilmektedir.

Ülkemizdeki üniversite yurtlarına göre Belarus üniversite yurtlarının ücreti daha düşüktür. Çünkü aylık yurt ücretleri ortalama olarak 25-35 dolar civarındadır. Yıllık olarak ise 250-350 dolar arasında değişmektedir.

Belarus Rusça kurslarına katılmak ve anadil seviyesinde Rusça konuşmak için +90 532 390 57 38 nolu telefonu arayarak danışmanlarımızdan daha detaylı alabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?