web analytics

Belarus Tıp Fakültesi Eğitimi ve Fiyatları

Belarus Tıp Fakültesi Fiyatları

Belarus Tıp Fakültesi Fiyatları

Belarus tıp fakültesi fiyatları, yıllık olarak belirlenmektedir. Beyaz Rusya Devlet Tıp üniversitesi 1925 yılında Belarus Devlet üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. İlk Tıp Enstitüsü olarak kurulmuş.  Gün geçtikçe büyüyen Enstitüye 1960 yılında dişçilik bölümü, 1964 yılında ise Pediatri ve önleyici hekimlik bölümleri de eklenmiştir. Yabancı öğrenciler için 1967 yılında Tıp Fakültesi Üniversitesinin bünyesinde açıldı. 1971 yılında ise Minsk Devlet Tıp Enstitüsünde uzman yetiştirmede ve kamu sağlığında başarı elde etmesinden dolayı SSCB devlet nişanı verilmiştir. Her geçen gün başarısına başarı ekleyen Belarus Tıp Fakültesinde 1995 yılında Askeri Tıp Fakültesi açılmıştır. Böylece 2001 yılında Üniversite unvanıyla Yüksek Tıp Öğrenim konusundaki yerini tasdik ettirmiştir.

Belarus Devlet Üniversitesinden 2001 yılında ayrılarak Belarus Tıp Fakültesi’ne dönüşmüştür. Bağımsızlığını alan Belarus Tıp Fakültesi Ülkenin en kapsamlı tıp fakültesi haline gelmiştir. Bünyesinde 9 fakülte, 43 klinik, 72 bölüm, 72 teorik, 5 eğitim binası ile hizmet vermektedir.  Uluslararası yeterlilik ve tanınırlık olarak Belarus’ta önde gelen üniversiteler arasında yer alır.

Belarus Devlet Tıp Fakültesi Yıllık Fiyat Listesi

Rusça hazırlık sınıfları eğitim fiyatı 2.200 dolar
Genel Tıp Fakültesi Rusça yıllık eğitim fiyatı 4.400 dolar
Koruyucu Hekimlik Fakültesi yıllık eğitim fiyatı 4.400 dolar
Eczacılık Fakültesi yıllık eğitim fiyatı 4.400 dolar
Diş Hekimliği Fakültesi yıllık eğitim fiyatı 4.800 dolar

Genel Tıp Fakültesi ve Koruyucu Eğitim Fakültesi eğitim süreleri 6 yıldır. Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakültelerinde ise eğitim süresi 5 yıldır.

Belarus Tıp Üniversitesi Eğitimi

Belarus Tıp Üniversitesin 7 binden fazla öğrenci eğitim almaktadır. Her yıl Dünyanın birçok ülkesinden yabancı öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Son verilere göre üniversitede 6500’ün üzerinde Beyaz Rusya’nın yerli öğrencileri eğitim almaktadır. Yabancı öğrenci sayısı ise 800’ün üzerindedir.

Fakülte üyelerinin yüzde 70’i dereceye sahiptirler. Bunların 104’ü tıp fakülte doktorları oluşturmaktadır. 538’i ise tıp bilimleri adaylarından oluşmaktadır. Bu üniversitenin önemli özelliklerinden birisi ise 657 bin kitaptan oluşan kütüphaneye sahip olmasıdır.

Bilim ve yenilik konusunda da birçok alan başarı elde etmiştir. 29 bilim okulu, 199 araştırmacıya ve 80 öğrenci topluluğuna sahip bir üniversitedir. Üniversite 5 yılda 198 patent, Cumhuriyet yarışmalarında ise 18 ödül almıştır. Ayrıca 1200 farklı kategoriden ise diploma alarak başarılarına başarı eklemiştir.

Uluslararası işbirliğine büyük önem veren Belarus Tıp Üniversitesi Kanada,  Jabonya, Almanya, İsrail ve İran olmak üzere birçok üniversiteyle işbirliği içerisindedir. Ayrıca Uluslararası Tıp Eğitim Derneği ve Avrupa Yüksek Tıp Okulları Derneğinin de üyesidir. 60’dan fazla ülkenin kurumlarıyla da iş birliği içerisindedir.

Belarus Tıp Fakültesi YÖK tarafından tanınmaktadır. Belarus üniversitelerinde öğrenci olmak, kaliteli eğitimlerinden faydalanmak için Belarus eğitim firması ile iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?