web analytics

Belarus Üniversite Fiyatları ve Eğitim Paketleri

Belarus Üniversite

Belarus Üniversite Fiyatları

Belarus üniversite fiyatları, eğitim almak istenilen üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Beyaz Rusya diye de bilinene Belarus eğitime verdiği önem ile tüm Dünya’ya adını duyurmuştur. Adını duyurmuş üniversitelerin birisi ise Belarus Devlet üniversitesidir. Belarus Devlet üniversitesi (BSU) Belarus’un başkenti Minsk’te 30 Ekim 1921 yılında kurulmuştur. Ülkemizden üniversite eğitimi için Belarus’a giden öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. Belarus Minsk’in çok sayıda öğrenci tarafından tercih edilmesinin nedeni başta eğitime verdiği önemdir. Ayrıca güvenli bir ülke olmasıdır. Belarus Devlet Üniversitesi Dünya sıralamasında ilk 500 üniversitenin içerisinde bulunur. Belarus Devlet üniversitesi 2018 yılında Dünya geneli 30 bin üniversite arasında QS uluslararası sıralamaya göre 352’inci sırada yer almıştır. Bu üniversite eğitim, araştırma ve yenilik programlarını gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir. Üniversitede tüm bölümlerde eğitimler Rusça olarak verilmektedir.

Belarus devlet üniversitesinde 16 fakülte, 6 eğitim enstitüsü, 11 araştırma, geliştirme enstitüsü ve merkezleri, 42 araştırma ve geliştirme laboratuvarı bulunmaktadır. Komplekte yaklaşık olarak 3000 öğretim elemanı bulunur. 500 araştırma personeli dâhil olmak üzere 8500 personel bulundurmaktadır.

Belarus Minsk Devlet Dil Üniversitesi Rusça Eğitim Paket Fiyatları

1 Aylık Rusça Kurs Paketi : 80 Akademik Ders Saati 1.245 Dolar

2 Aylık Rusça Kurs Paketi : 160 Akademik Ders Saati 1.745 Dolar

3 Aylık Rusça Kurs Paketi : 240 Akademik Ders Saati 2.045 Dolar

4 Aylık Rusça Kurs Paketi : 320 Akademik Ders Saati 2.595 Dolar

5 Aylık Rusça Kurs Paketi : 400 Akademik Ders Saati 2.845 Dolar

6 Aylık Rusça Kurs Paketi : 480 Akademik Ders Saati 3.045 Dolar

10 Aylık Rusça Kurs Paketi : 800 Akademik Ders Saati 3.970 Dolar

12 Aylık Rusça Kurs Paketi : 960 Akademik Ders Saati 4.570 Dolar

Belarus’ta Üniversite Eğitimi Almak

Belalarus’ta üniversite okumak için Türkiye’de üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Mezun olduğunuz lise diploması başvurabilirsiniz. Üniversite eğitimi için Rusça diliniz yeterli değil ise üniversitelere hazırlık Rusça dil eğitimine katılabilirsiniz. Rusça dili hazırlık sınavı sonrasında başarılı olursanız istediğiniz üniversitede ve istediğiniz bölümde Rusça eğitim alarak üniversite okuyabilirsiniz. Belarus Üniversitelerinde almış olduğunuz diplomaların YÖK (Yüksek Öğrenim Kurumu) tarafından geçerliliği vardır.

Belarus’ta üniversiteler ülkemizdeki gibi alana göre değişiklik gösterir. Genel olarak üniversiteler 4 yıl sürmektedir. Eczacılık ve diş fakülteleri 5 yıl sürer. Tıp eğitimleri ise 6 yıl sürmektedir. Yalnız bu eğitim sürelerine hazırlık eğitim yılı dâhil değildir.

Belarus Eğitim firması ile Belarus’ta üniversite okumak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?