web analytics

Belarus Yurtdışı Eğitim ve Belarus Eğitim Danışmanlığı

Belarus Yurtdışı Eğitim

Belarus Yurtdışı Eğitim

Belarus yurtdışı eğitim alınması gereken yerlerin başında Belarus gelir. Ülkenin eğitime verdiği önem bütün Dünya tarafından bilinmektedir. Ayrıca Belarus güvenlik önlemlerine verdiği önemle adını duyuran ülkelerden biridir. Sosyal ve kültürel açıdan çok zengin bir ülkedir. Ülkemize göre yurtdışı Belarus’ta eğitim maliyetleri daha düşüktür. Sağlık hizmetleri ve güvenlik hizmetleri son derece kalitelidir. Belarus’ta insanların kültür düzeyleri yüksek olup ırkçılık ayırımı yapılmamaktadır. Yurtdışındaki kaliteli dil üniversitelerinin başında Belarus devlet üniversiteleri gelir.

Belarus’ta üniversite eğitimi almak için Türkiye’de üniversite sınav stresine girmenize gerek yoktur. Yani üniversite sınavına girme zorunluluğu yoktur. Beyaz Rusya’da lisans eğitimi almak için yalnız lise diploması ile başvurabilirsiniz. Belarus devlet üniversitelerinde eğitimler çoğunlukla Rusça dili olarak yapılmaktadır. Üst lisans kabullerinde ise dil, dal ile ilgili konularda genel kültür sınavı yapılmaktadır. Bundan dolayı ise üst lisans sınıfları hazırlık sınıflarında hazırlanırlar.

Belarus’ta dil seviyeniz yeterli derecede değil ise üniversitelerin bünyesinde Rusça hazırlık bölümlerine girebilirsiniz. Hazırlık fakülteleri eylül-ekim aylarında başlamaktadır. Haziran ayı ortasına kadar devam etmektedir. Burada derslere devamlılık ise son derece önemlidir. Başvurular ise en az 2 ay öncesinden yapılmalıdır. Belarus Yurtdışı eğitimin ön kayıt işlemleri için sadece pasaport yeterli olacaktır.

Yurtdışı Belarus Üniversite Yurtları ve Konaklama

Belarus yurtdışı eğitiminin başında gelen ülkelerden biridir. Rusçayı yerinde öğrenmek ve anadili gibi konuşmak isteyenlerin ile tercihidir. Belarus’un başkenti olan Minsk’te 10 binlerce öğrenci eğitim almaktadır. Minskte 30’un üzerinde üniversite ve eğitim kurumları vardır. Ayrıca üniversite yurtlarında mevcuttur.

Belarus yurtdışı eğitim firması olarak Beyaz Rusya’da Rusça dilini hızlı, doğru şekilde öğrenmenize fırsatlar sunmaktayız. Bu eğitim fırsatları için farklı eğitim paketleri ile sizin işinizi böylece kolaylaştırıyoruz. Yurtdışı eğitim aldığınız okul kadar konaklamada yeri de oldukça önemli bir faktördür. Ayrıca firmamızın üniversite yurtlarında konaklamayı barındıran paketlerimizde mevcuttur. Öğrencilerimizi önemsiyoruz ve ekonomik fiyatlı eğitim paketleri sunuyoruz. Beyaz Rusya’da üniversite yurtlarında konaklama hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız her daim sizlere yardımcı olmaya hazırdır.

Belarus Minsk devlet üniversitesi 3 adet yurdu ile ilk sırada yer almaktadır. Bu yurtlar 1 ve 2 kişilik blok şeklinde odalardan oluşmaktadır. En fazla beş kişinin kalabileceği odalarda ise banyo, tuvalet, mutfak, çalışma masası, elbise dolabı ve komodin bulunmaktadır. Ayrıca yurt içerisinde ise çamaşır odaları, çamaşırhane, çalışma odaları, spor salonları, konferans salonları yer alır. Bu 3 yurt Maşerova ve Derjenskogo bulvarlarında yer alır.

Ülkemizde hangi bölüm üniversite olursanız okuyun ikinci bir dil bilmeniz size bir adım öne atacaktır. Hem hesaplı hem kaliteli bir yurtdışı dil eğitimi için Belarus eğitim firması ile iletişime geçiniz. Rakiplerinize fark atarak ön plana çıkmanız Belarus Eğitim firması ile artık çok kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?