web analytics

Belarus’da Eğitim ve Konaklama Fırsatları 

Belarus’da Eğitim

Belarus’da Eğitim

Belarus’da eğitim almak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.  Ülkenin sosyal ve kültürel hayatı oldukça zengindir. Belarus ırkçılığın olmadığı ve Dünyada en güvenli ülkelerin başında yer almaktadır. Ayrıca Belarus Avrupa ülkeleri arasında idam cezası veren tek ülkedir. Bundan dolayı yaşam kalitesi ile yaşamdan tat almakta son derece yüksektir.

Beyaz Rusya olarak anılan Belarus Doğu Avrupa’da bulunan bir devlettir.  1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla bağımsızlığını ilan etmiş eski bir Sovyet Birliği ülkesidir. Belarus Avrupa Birliğinin doğu sınırlarında bulunur. Türkiye’ye coğrafi olarak uzak bir ülke değildir. Yalnız ülkemiz ile ekonomi, ticari ve kültürel karşılıklı ilişkileri tam olgunluğa erişmediğinden ülkemizde bilinirliği çok yüksek değildir. Belarus hızlı ekonomi ve sanayi gelişimi ile ekonomik yönden kendisini tüm Dünya’ya kabul ettirmiş bir ülkedir. Belarus’da ortalama fiyatlar ise Türkiye’ye göre daha düşüktür.

Belarus’a Türk Vatandaşının Girişi Serbest mi?

Türk vatandaşlarının Belarus’a yapacakları seyahatlerde ikamet süreleri giriş yaptıkları tarihten itibaren 30 günün aşmamak şarttı ile vizeden muaflardır. Vatandaşlarımızın toplam ikamet süreleri ise Belarus’a ilk giriş tarihinden itibaren 1 TAKVİM yılı içerisinde 90 günü geçmemesi gerekir. Belarus’da eğitim almak isteyen öğrencilerin vize alması zorunludur. Eğitim vizeleri anlaşmalı olduğumuz üniversiteler ya da tarafımızdan yabancılar şubesinde hazırlana eğitim davetiyeleriyle Türkiye konsolosluklarında alınır.  Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Belarus’a vizesiz girip üniversiteye kayıt olduktan sonra eğitim vizesine çevrilemez. Ülkeye girerken amaca uygun vizeyle giriş yapmak gerekir.

Belarus Devlet Üniversitesi

Belarus’da en iyi üniversite olarak Belarus Devlet Üniversitesi bilinir. Ülkede Belarus Devlet Üniversitesi adeta kültür merkezi görevi görmektedir. Devlet Üniversitesi başkent Minsk’te yer alır. Belarus’da birkaç bölüm dışında üniversite eğitimleri Rusça olarak verilmektedir. Belarus Devlet Üniversitesi 30 Ocak 1921 yılında kurulmuştur. Burada eğitim, araştırma ve yenilik programlarının gerçekleştirmeyi amaçlamaktır. Bireyin entelektüel yaratıcı potansiyelin gerçekleşmesi için ön ayak olmaktır. Klasik eğitimin en iyi seçeneklerini benimseyerek desteklemektedir.

Belarus Devlet Üniversitesinin 16 fakültesi, 6 eğitim enstitüsü, 11 araştırma ve geliştirme enstitüsü ve merkezi bulunmaktadır. Ayrıca 42 araştırma ve laboratuvarı bulunur. BSU’nun yaklaşık olarak tüm kompleksi 3000 öğretim elemanından ve 500 araştırma personeli vardır. Tüm personellerin toplamı ise 8500 kişiden oluşmaktadır. Dünya genelinde 30 bin üniversite arasında ise 2018 yılında QS sıralamasında BSU 352 sırada yerini almıştır.

Belarus Eğitim firması ile Belarus’da eğitim almak için +90 532 390 57 38 nolu telefonu arayarak danışmanlarınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?