web analytics

Belarus’ta Konaklama Hizmetleri

Belarus’ta Konaklama Hizmetleri

Belarus’ta Eğitim İçin Konaklama Hizmetleri

Belarus’ta konaklama hizmetleri, üniversitelerde Rusça hazırlık programlarında ve üniversitede eğitim alan öğrenciler devlet yurtlarında konaklama hizmeti alabilirler. Öğrenciler anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin yurtlarında konaklar. Üniversite ve yurtları ile anlaşmalarımız tamamen resmidir. Yurtlarda kalmak istemeyen üniversite öğrencileri dilerler ise daire kiralayabilirler. Yalnız öğrenciler için en ekonomik konaklama şekli üniversite yurtlarıdır.

Üniversitelerin yabancı öğrenciler için ayırmış olduğu yurtlar vardır. Yurtların yaklaşık olarak % 65 ‘inde mutfak ve banyolar ortak kullanım alanlarında yer alır. Odaları ise 3 – 4 kişi bir arada yaşamaktadır.

Belarus’ta bazı yurtlarda ise oda bloklarında mevcuttur. Burada iki oda bir mutfağı ve paylaşırlar. Odaların içerisinde ise elbise dolabı, yatak, çalışma masası ve kitaplık bulunur. Yurtları içerisinde spor salonları, kütüphane, kantin, dinlenme odaları bulunur. Ayrıca güvenlik hizmetleri de vardır. Öğrencilerin rahatı için her detay ayrı ayrı tasarlanmış ve uygulanmıştır. Bu yurtların aylık ücreti ise ortalama 40 – 50 dolar arasında değişmektedir.

Belarus’ta Konaklama Hizmetleri alternatifleri Minsk Devlet Dil Üniversitesi Öğrenci Yurdu

Minsk devlet dil üniversitesine ait 3 adet yurt vardır. En eski olan yurt üniversiteye en yakın olan yurttur. Maşerova’da bulunur. Yalnız üniversite ile firmamızın anlaşmasızdan dolayı öğrencilerimiz yeni öğrenci yurtlarda konaklamaktadırlar. Rusça Kursu ve üniversite öğrencileri fark etmeksizin yeni yurtlarda konaklamaktadır. Üniversitenin yeni yurtları ise Derjenskogo bulvarında bulunur. Petrovşına metro istasyonuna ise yürüme mesafesinde yer alır. Birçok öğrenci yurtları da bu bölgede bulunur. Öğrenci yerleşkesinin hemen içerisinde büyük bir alışveriş merkezi bulunur. Ön caddesinde ise iki adet alışveriş merkezi bulunur. Böylece öğrenciler istek ve ihtiyaçlarını kolayca karşılama fırsatını bulurlar. Alışveriş merkezlerinin içerisinde bankadan eczaneye kadar ihtiyaç duyulan her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Yurtlar üniversiteye sadece 6 metro istasyonu mesafesindedir.

Minsk devlet dil üniversitesi yurdu son derece modern ve konforludur. Öğrencilerin rahat etmeleri ve verimliliğin artması için tüm detaylar en ayrıntısına kadar düşünülmüş ve uygulanmıştır. Yeni yurtları içerisinde konser toplantı salonları, çalışma odaları ve kafeteryalar yer alır. Öğrenciler için ücretsiz spor salonları da mevcuttur. Yurdun güvenliği güvenlik görevlileri tarafından sağlanmaktadır. Yurda 00:00 – 06:00 saatleri arasında giriş ve çıkışlar yasaktır.

Belarus’ta Konaklama

Yurt odaları ise blok şeklindedir. 2 ve 3 kişilik odalardan oluşur. Bloğun içerisin mutfak bulunur. Öğrenci çarşaflar haftalık olarak değiştirilmektedir. Öğrenciler tarafından çamaşırhaneye gidilip değiştirilmesi gerekmektedir. Çarşafların temizliğinden öğrenciler sorumludur.

Yurtta Bulunan İmkanlar Nelerdir?

 • Öğrenciler mobilyalara zarar veremez.
 • Odalarını temiz tutmalılar.
 • Ortak kullanım alanlarında sigara içilemez.
 • Alkol tüketilemez.
 • Başkalarını rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmamalıdır
 • Yurt giriş çıkış saatlerine uyulmalıdır.

Belarus’ta konaklama hizmetleri Yurtlarda Uymak Zorunda Oldukları Kurallar

 • Öğrenciler mobilyalara zarar veremez.
 • Odalarını temiz tutmalılar.
 • Ortak kullanım alanlarında sigara içilemez.
 • Alkol tüketilemez.
 • Başkalarını rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmamalıdır
 • Yurt giriş çıkış saatlerine uyulmalıdır.

Belarus eğitim firması aracılığı ile Belarus’ta eğitim almak ve yurtlarda konaklamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?