web analytics

Belarus’ta Tıp Eğitimi

Belarus’ta Tıp Fakültesi Eğitimi

Belarus Tıp Eğitimi , son senelerde eğitim ücretleri oldukça ekonomik olduğundan Beyaz Rusya’da Türk öğrenciler tarafınca tercih edilmeye başlanan fakülte oldu. Belarus’ta Tıp Eğitimi almaya karar verdiğinizde akla ilk gelmesi gereken Belarus devlet tıp üniversitesi olup ; başkent Minsk’te bir çok farklı üniversite de bulunduğu için diğer üniversiteler de de eğitim kalitesi aynıdır.

Belarus’ta Tıp Eğitimi almanın Avantajları

Türkiye ile Belarusu karşılaştırdığımızda ilk dikkati çeken nokta Eğitim ücretlerinin ülkemize nazaran oldukça ekonomik olmasıdır. Ayrıca Beyaz Rusya ülkesin deki üniversitelerin eğitim kalitesi Türkiye de ki bir çok üniversiteye göre bir tık seviye daha iyidir. Belarus’da tüm fakülteler deki ortak nokta eğitim dili Rusçadır. Belarus’ta Tıp Eğitimini başarılı olarak bitirdiğinizde hem uluslar arası geçerliliği olan lisan diploması hem de an dil seviyesinde Rusça öğrenmiş olacaksınız. Belarus Cumhuriyetinin Üniversite mezun oranı oldukça yüksek olması halkın okumaya çok önem verdiğinin ve ülkenin eğitim kalitesinin çok iyi olduğunun ispatıdır. Belarus Üniversitelerinde Eğitim alırken dünyanın bir çok ülkesinden de yabancı uyruklu öğrenciler ile tanışma şanısız olacak ve tıp üzerine farklı kültürlerden oluşacak öğrencilerle ile de istişareler yapabilme imkanına sahip olacaksınız. Belarus Cumhuriyeti Tıp Eğitiminde oldukça ün yapmıştır.

Belarus Minsk Üniversitelerinde Kaliteli Tıp Eğitim İmkanı

Belarus’ta Tıp Eğitimi ders programları ve ders sayıları Türkiye ye göre daha farklıdır. Belarus’da Tıp Fakültesinde sınavlar yazılı test gibi sınavlar olmayıp genelde uygulamalı ezbere dayalı olmayan şekilde yapılmaktadır. Belarus Cumhuriyeti ve Vatandaşları eğitime ve sağlığa aşırı derece öncelik verdiklerinden ötürü Tıp fakültesini okumaya diğer fakültelere göre bir tık seviye de önem verilmekte; bu yüzden eğitim ders müfredatı da zor olduğu için düzenli sağlam bir ders çalışma planınız olması bölümü çok zorlanmadan bitirebilmeniz için yardımcı olacaktır. Belarus’ta eğitim alırken Rus kültürünü de yakından tanıyacaksınız bu da dünyaya farklı bakış açılarından bakmanızı sağlayacak ve mezun olup Türkiye ye döndüğünüzde ülkemizde ki meslektaşlarınıza göre daha iyi bir kariyer yapmış olacaksınız. Haydi sizlerde Bu güzide ülkede eğitim almak için daha fazla beklemeyin ve hemen bizler ile iletişime geçerek Belarus maceranıza başlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?