web analytics

Belarus’ta Ulaşım

Belarus’ta Şehir İçi Ulaşım

Belarus’ta

Ulaşım

Belarus’ta ulaşım Metro sadece başkent Minsk’te bulunmaktadır. otobüs, troleybüs, tramvay gibi toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. 2. Dünya savaşı’nda yaşadığı yıkımdan dolayı 1944’ten sonra adeta yeniden inşa edilen Minsk, toplu ulaşımda oldukça zengin bir şehirdir. Ayrıca Belarus Minsk’te ulaşım son derece ucuz ve çeşitli olasından dolayı günlük yaşamı son derece kolaylaştırır.

Havalimanından Minsk’e Ulaşım

Şehir merkezine 42 kilometre mesafede bulunan havalimanından kendiniz için özel bir ulaşım aracı ayarlamadıysanız 3 Seçeneğiniz bulunmaktadır. İnternet bağlantısı bulunan otobüs ve minibüslerle şehir merkezine hızlı, ekonomik ve konforlu bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra taksilerle de Minsk şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Belarus’ta Metro İle Ulaşım

Düzenli sokak ve caddelere sahip olan Minsk’te en kolay ulaşım aracı olarak metro olduğunu söyleyebiliriz. Tarihi mekânları ve doğal güzelliklerin bulunduğu Minsk’i gezebilir aynı zamanda Rusça dil becerinizi geliştirebilirsiniz. Şehri doğu-batı, kuzey-güney doğrultusunda 25 durakla birbirine bağlayan metro ile istediğiniz yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro’da tek kullanımlık biletler kullanılabildiği gibi 10 günlük ya da 1 aylık bilet seçenekleri de mevcuttur. Minsk metrosu sabah 05:30 saatleri ile gece 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Öğrencilere özel aylık abonman kartları ile eğitimin olmadığı ya da tatil günlerinde Misk’i gezilip görülecek yerleri keşfedebilirsiniz. Ülkeyi geçip görmek, almış olduğunuz Rusça dilini geliştirmek cazip hale gelir. Dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında yer alan Belarus Mink’te kişilere özel eğitimler alarak bir dünya insanı olduğunuz kendinize ve çevrenize kanıtlayabilirsiniz.

Belarus’ta Şehir İçi Otobüsle Ulaşım

Minsk’te otobüsler ise 170’i aşkın durağa yolculuk yapmaktadır. Metroda olduğu gibi tek kullanımlık biletler olduğu gibi 10 günlük ve biletler ile seyahat edebilirsiniz.  Dümdüz bir ova görünümünde olan şehirde yaşamak, gezmek, eğlenmek, eğitim almak insana son derece keyif verir. Belarus’un kalbi diye bilinen Minsk gezilip görülecek yerler arasında olması gereken yerlerden biridir.

Belarus’ta Şehir İçi Tramvayla Ulaşım

Minsk’te tramvaylar metro kadar çok kullanılmamaktadır. Yalnız şehir içi ulaşımda önemli bir yere sahiptir. 8 tramvay hattı bulunmaktadır. 145 durak ile hizmet vermektedir.

Belarus Minsk’te Şehir İçi Troleybüsle Ulaşım

Uzun yıllar öncesinde ülkemizde kullanılıp sonrasında kaldırılan Troleybüsler Minsk’te hala ulaşım aracı olarak kullanılmaktadır. Burada da metro ve otobüslerdeki gibi biletler ile seyahat edebilirsiniz. Troleybüsler 53 durak üzerinde ulaşım hizmeti vermektedir. Yalnız elektrikle kullanımından dolayı elektrik kesintisi sırasında hizmet vermemesi büyük bir kayıptır.

Belarus’ta Ulaşım İle Öğrencilere Sunulan Avantajlar

Belarus Avrupa Birliği’nin doğu sınırları içerisinde yer alır. Türkiye’ye mesafesi uzak bir ülke değildir. Ülkemizde bilinirliği olmayan bir Slav ülkesidir.  

Öğrenciler için toplu taşıma oldukça ucuzdur. Proyeznoyo adı verilen aylık abonmanlar satın alabilisiniz. Şehiriçi ulaşımda hızlı ve kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ülkemiz ile karşılaştırdığımız zaman taksi ücretleri de daha ekonomiktir.

Belarus’ta öğrenci olmak ya da dil öğrenmek istiyorsunuz danışmanlarımız +90 532 390 57 38  nolu telefon ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.    

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?