web analytics

Minsk Devlet Dil Üniversitesi

Minsk Devlet Dil Üniversitesi – Belarus’un İlk Ve Tek Dil Üniversitesi 

Minsk Devlet Dil Üniversitesi, Belarus başkent Minsk’te Hem Yerel öğrencilere hem de tüm yabancı uyruklu öğrencilere eğitim veren ilk ve tek dil üniversitesi olarak bilinmektedir. Minsk Devlet Dil Üniversitesi yabancı öğrenciler tarafınca 1.alternatif olarak Rusça öğrenmek için tercih edilmekte, 2.ci alternatif olarak ise; tercümanlık – çevirmenlik fakültesi olarak talep görmektedir.

Minsk Devlet Dil Üniversitesi – 20 Yabancı Lisanda Eğitim Verilen Belarus’un tek Dil Okulu

Üniversite şu anda 20 yabancı dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, İsveççe, Lehçe, Çince, Korece, Japonca, Arapça, Farsça, Macarca, Litvanyaca, ) yabancı dil olarak Rusça 20 dilde eğitim verilmektedir.

Minsk  Devlet Dil Üniversitesi bünyesinde Minsk Rusça Kursu programları 12 ay boyunca etmektedir. Üniversitede Rusça öğrenmek isteyen bütün yabancı öğrenci adayları Belarus rusça kursu programlarına en az 1 ay , en fazla 12 ay süreli kayıt olabilirler. Öğrenciler kayıt olduktan sonra seviye belirleme sınavına tabi tutulurlar akabinde seviyesine en uygun sınıfa yerleştirilmektedir. Minsk Rusça Kursları dersleri hafta içi her gün eğitim yapılmaktadır , hafta sonu tatildir. 

Üniversitede her gün 160 dakika ders yapılmaktadır. Minsk Dil Üniversitesi Rusça öğrenebilmek için gerekli olan tüm kitaplara , materyallara sahip olan bir üniversitedir. Minsk Devlet Dil Üniversitesi Minsk Rusça Kursu dersleri sabahçı ve öğlenci olarak 2 gruba ayrılmaktadır.

Minsk Devlet Dil Üniversitesi – Minsk Rusça Kursu Derslerinin Başlangıç ve Bitiş Saatleri 

Sabah grubu dersleri sabah 09:45’te başlar ; öğlen 12:35’te sona erer. öğlen grubu dersleri de öğlen 13:00’da başlar öğleden sonra 15:50’de biter. 

Minsk Devlet Dil Üniversitesi şehirin merkez bölgelerinden olan Ploşça Peramogi Metro durağında bulunmaktadır. Belarus Başkent Minsk’in en ünlü tanınan caddesi Nezavisimosti Caddesine ve Metro çıkışına sadece 1 dakika uzaklıktadır. 

Minsk Devlet Dil Üniversitesi – Üniversite Yurdunun İmkanları ve Kuralları 

Minsk Devlet Dil Üniversitesinin öğrenci yurdu bulunmaktadır. Yurtlar da konaklama aynı odada en az 3 kişi , en fazla 5 kişi olmaktadır. 35 Yaş sınırı vardır, 35 yaş üzeri kurallar gereği yurtta konaklama yapamamaktadır. Yurtlara gece 00:00 – sabah 06:00 giriş ve çıkış yapılmasına izin verilmemektedir. Yurt içinde ara katlarda ve odalarda sigara ve içki içilmesi yasaktır. Yurtta konaklama yapan öğrenciler için her katta kendi yemeklerini yapabilmeleri için mutfak bulunmaktadır.  Üniversitenin yurdunda -1.katta çamaşırhane de bulunmaktadır ve ütü masası ve ütü gibi zorunlu araç gereçlerde bulunmaktadır.  Üniversitenin yurdunda yabancı ve Belaruslu öğrenciler karma olarak yaşadıkları için bu Rusça öğrenmeye gelen yabancı öğrenciler adına her an rusça pratik yapma imkanına sahip olmaları açısından çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.   

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?